menu zamknij menu

Aktualności

0 comments

Rodzinne kolędowanie małych i dużych

5 stycznia 2017 o godz. 16:30 w naszym kościele odbył się wspaniały spektakl muzyczno-poetycki, który przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej „Master’s Academy” wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz Niepublicznego Gimnazjum. O część muzyczną zadbali: Pani Magda Potomska, Roma Żoga, Basia Mieszkowska oraz Patryk Kuśnierz. Dziękujemy wszystkim obecnym tego dnia z nami, życząc […]

czytaj dalej
0 comments

Trzej mędrcy we Lwówku Śląskim

Ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestniczyli w nim duszpasterze naszej parafii, jak i wspólnota zakonna ojców franciszkanów oraz licznie mieszkańcy miasta. Przemarsz w orszaku to nie samo wspólne śpiewanie kolęd, ale również publiczny wyraz naszej wiary.

czytaj dalej
0 comments

Bóg przychodzi do ludzi…

Dnia 25 grudnia 2017 roku została sprawowana o północy Msza Święta Pasterska – Pierwszą Mszę Świętego Bożego Narodzenia. Uroczysta Msza Św. upamiętnia oczekiwanie i żarliwą modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Przychodzi Wielka Światłość, która rozjaśnia całą ciemność będącą na ziemi.   Pasterka w kościele parafialnym: Pasterka w kaplicy filialnej bł Anieli Salawy w Rakowicach Wielkich:

czytaj dalej
0 comments

Św. Mikołaj odwiedził naszych parafian

W wigilię liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja Biskupa z Miry  – w naszej parafii zawitał niespodziewany Gość. Św. Mikołaj odwiedził dzieci i rozdał prezenty.

czytaj dalej
0 comments

Dzień Niepodległości A. D. 2017

O godzinie 15.00 w naszym kościele pod przewodnictwem księdza Proboszcza została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przy ołtarzy stanęli również ks. Tomasz Kwasik, ks. Bronisław Tarczyński,  ks. Werner Macha i o. Piotr Reizner OFMConv. W Eucharystii uczestniczyli również przedstawiciele władz Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego.

czytaj dalej
0 comments

Wszyscy święci módlcie się za nami

Dzisiaj o godzinie 14.00 na Cmentarzu Komunalnym przy al. Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim sprawowana była przenajświętsza Ofiara przez księdza Proboszcza naszej parafii, wraz z księżmi seniorami oraz oo. Franciszkanami z sąsiedniej parafii.

czytaj dalej
0 comments

Pielgrzymka do Krzeszowa

W sobotę 7 października pielgrzymi pod duchową opieką ks. Jerzego Marczaka – seniora naszej parafii – udali się w autokarową pielgrzymkę do Krzeszowa, przed obliczę Matki Bożej Łaskawej.  Mszę świętą dla pielgrzymów z całej diecezji sprawował ks. Bp Zbigniew Kiernikowski – Biskup Ordynariusz naszej diecezji. Pielgrzymi mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu przy którym został […]

czytaj dalej