Orszak Trzech Króli A.D. 2015

Po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Orszak Trzech Króli wyruszył w poszukiwaniu Dzieciątka. Nasza parafia wraz z władzami Gminy i Miasta Lwówek Śląski w ten dzień zorganizowali barwny przemarsz, w którym udział wzięło kilkuset mieszkańców, marsz poprzedziła Msza Święta.
Trasa Orszaku prowadziła przez ul. Kościelną, pl. Wolności, ul. Orzeszkowej i z powrotem do naszej Świątyni ul. Kościelną. Trzej Królowie prowadzeni byli przez Orkiestrę Reprezentacyjną Gminy Olszyna, za nimi maszerowali licznie zgromadzeni wierni. Na trasie Orszaku rozmieszczono cztery stacje, w których dzieci i młodzież przedstawiały poszczególne sceny z Jasełek.
Scenki przygotowane były przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim, Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa oraz młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Po przybyciu Orszaku do Stajenki usytuowanej w naszym kościele wierni wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu zespołu „KOSIBA BAND”.

[pwaplusphp album=”2015OrszakTrzechKroli”]