Ogłoszenia duszpasterskie – 22. Niedziela Zwykła

 1. Od przyszłej niedzieli przywracamy Mszę Św. o godz. 15.00 dla małych dzieci i ich rodziców. Poświecenie tornistrów w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i 15.00. Dzisiaj po Mszach Św. zbieramy ofiary na Caritas Parafialny.
 2. W poniedziałek (3 września) rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.8.00 w ich intencji prosząc o Boże błogosławieństwo na trud zdobywania wiedzy. W Płóczkach Górnych o godz. 8.30.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątck miesiąca:
  -w I Czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najdroższej Krwi Chrystusa i modlitwa o powołania kaplańskie i zakonne.
  – w I Piątek- od godz.17.30 spowiedź św., będzie to okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się roku szkolnego (serdecznie zapraszamy). Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa, nabożeństwo do Bożego miłosierdzia
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – w poniedziałek – Św. Grzegorza Wielkiego p i dK
  – w sobotę Święto Narodzenia NMP
  – w niedzielę przeżywać będziemy w Rakowcach Wielkich odpust bł. Anieli Salawy. Msza Św. odpustowa o godz. 12.30
 5. Zachecamy do nabycia nowego tygodnika „Niedziela” i Gościa Niedzielnego
 6. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i inne jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa