menu zamknij menu

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Św., – Uroczysta Msza św. podczas, której dzieci z kl. III po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca – zostanie odprawiona o godz. 10.00 , o godz. 15.30 zapraszamy dzieci i wszystkich gości na nabożeństwo popołudniowe połączone ze złożeniem przyrzeczeń.
 2. Od poniedziałku- do piątku zapraszamy dzieci Komunijne na godz.17.30 na nabożeństwa majowe i udział we Mszy św. z racji Białego Tygodnia. Jest taki zwyczaj w naszej i nie tylko w naszej parafii, ze Msze św. w tym właśnie tygodniu są odprawiane za dzieci komunijne. Intencje te zamawiają Rodzice, Rodzice Chrzestni, Dziadkowie i rodzina. Bardzo serdecznie do tego zachęcamy. Można to uczynić w zakrystii zaraz po Mszy św. lub po nabożeństwie popołudniowym.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – święto
  – we wtorek – św. Rity z Cascia, zakonnicy
  W związku z tym, że w naszej parafii znajduje się figura św. Rity i co miesiąc sprawowane są nabożeństwa za jej
  wstawiennictwem. W najbliższy wtorek 22 maja zapraszamy na szczególną Mszę Sw. za jej wstawiennictwem i tak jak w Casia we Włoszech świeci się róże i mężowie wręczają je swoim żonom. Zapraszamy wszystkich panów do poświęcenia róż i wręczenia ich swoim ukochanym. Róże będzie można nabyć przed Msza św. W czasie nabożeństwa ku czci św. Rity kapłani na całym świecie święcą przyniesione przez wiernych róże, których płatki służą ludziom do okładania ran. Przynoszą ulgę w cierpieniu i chorobie. Za życia św. Rita właśnie te kwiaty lubiła najbardziej i wiążą się z nimi cudowne wydarzenia. Kilka razy św. Rita nic mogła z powodu choroby i cierpień fizycznych opuścić swojej klasztornej celi,
  poprosiła o przyniesienie jej róż z ogrodu. A że było to zimą, o różach z ogrodu nie mogło być mowy. Mimo to dla św. Rity zawsze w ogrodzie zakwitła jakaś róża. Dziś w sercach wielu ludzi, szczególnie tych skutych lodem, dzięki św. Ricie zakwitają róże i budzi się nadzieja na lepsze życie. Rita to święta na nasze czasy , gdy wiele osób jest poranionych w życiu małżeńskim i rodzinnym, gdy chorzy czy osamotnieni ludzie znikąd nie mają pomocy, gdy świat pełen egoizmu wali im się na głowę. Wtedy warto wezwać na pomoc stygmatyczkę z Cascii.
  – w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
  – w sobotę – św. Filipa Nereusza, prezbitera oraz Dzień Matki – pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Kochanych Mamach
 4. Przypominamy że Rocznica I Komunii św. w naszej parafii zwyczajem będzie w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.30
 5. Zachęcamy do nabycia nowego tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego
 6. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i inne jubileusze rodzinne składamy serdeczne życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.