menu zamknij menu

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

 1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu i I Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30, zmiana Tajemnic Różańcowych. Zbliża się Święty Mikołaj, dlatego chcemy Mu pomóc zbierając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy, aby stać się pomocnikiem Šw. Mikołaja.Za okazane serce składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Od poniedziałku zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodziez na Msze św. Roratnie. Bedą one odprawiane dla wszystkich o godz. 18.00.
 3. Roznoszone są opłatki Wigilijne. Ofiary za opłatki przeznaczone są na zapłacenie za zamontowanie grzejników w kolejnych ławkach. Bardzo prosimy członków Żywego Różanca o pomoc w roznoszeniu opłatków i o zgłoszenie się po Mszy Św. do zakrystii.
 4. Są juz świece na stół wigilijny Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas Polska. Chcemy przypomnieć, że pieniądze z tych świec w całości sa przeznaczone dla dzieci biednych – na zorganizowanie dożywiania oraz wypoczynku letniego czy zimowego.
 5. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Górników z racji wspomnienia ich patronki Św. Barbary – jutro w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I Czwartek Miesiąca. w I Czwartek Msza Św. o godz. 18.00 w int. powołań kaplańskich i zakonnych
 7. Zachęcamy do nabycia nowego tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  – w czwartek Sw. Ambrozego biskupa i dK
  – w piatek – Niepokalane poczęcie NMP – Uroczystość
 9. W piątek 8 grudnia i w sobotę 9 grudnia organizowana jest Ogólnopolska Zbiórka Żywności w marketach, dla najuboższych. Zbiórkę te przeprowadzi młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II i z Warsztatu Terapi Zajęciowej Caritas im. Sw. Krzysztofa, oraz Harcerze. Następnie przygotują paczki i rozwiozą po domach na wskazane adresy. Bardzo prosimy o wsparcie mlodzieży w tej akcji i pomoc w przygotowaniu świat dla najuboższych. W zakrystii można zgłaszać adresy potrzebujacych.
 10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i inne jubileusze rodzinne składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego blogosławieństwa.