7 XII 2014 – II niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca po każdej Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu, o godzinie 11:30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Caritas Parafialny.
 2.  Od dzisiaj w każdą I Niedzielę miesiąca wprowadzamy Mszę Św. o godz. 19:00 w języku łacińskim. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy dzieci na Msze Św. Roratnie o godz. 18:00, po Roratach dzieci otrzymują poszczególne elementy układanki adwentowej.
 4. Świece na stół wigilijny tzw. „Dzieło Pomocy Dzieciom” są do nabycia po Mszach Św. oraz w ciągu tygodnia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
   • Msza Św. w Płóczkach Górnych o godz. 16:00
   • Msza Św. w Rakowicach Wielkich o godz. 17:00
  • w sobotę – Św. Łucji dz. i m.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam drodzy za pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Św. Mikołaja, a w szczególności Państwu Zalewskim właścicielom Intermarche i Pani Iwonie Kuwałek. Rozdano 150 paczek.
 8. W piątek i w sobotę odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności w marketach. Zbiórkę tę przeprowadzi młodzież z Gimnazjum i WTZ. W ten sposób przygotujemy paczki dla najuboższych na święta. Bardzo prosimy o wsparcie i z serca dziękujemy.
 9. We wtorek w Sali Caritas od godz. 8:00 przyjmować będziemy zapisy na pomoc dla najuboższych.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11:30, podczas której O. Łukasz Buksa z Krakowa wprowadzi Relikwie, poświęci oraz i rozpocznie Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy, patronki w szczególności tych pań, które pracują jako opiekunki osób starszych za granicą.
 11. W środę 3 grudnia zorganizowaliśmy wspaniały koncert zespołu O. Łukasza Buksy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich jako przygotowanie młodzieży do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Planujemy kolejne koncerty w innych szkołach. Fragmenty tego koncertu będzie można oglądać na nowo powstałej stronie internetowej naszej parafii www.parafia.lwowek.pl. jednocześnie pragniemy poinformować, że w tym tygodniu rusza również audio-przewodnik po naszym kościele.
 12. W poniedziałek na godz. 18:00 zapraszamy młodzież I kl. Gimnazjum, we wtorek II kl., a w środę kl. III na kolejne spotkanie.
 13. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i inne jubileusze rodzinne składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.