Ogłoszenia duszpasterskie – 30.08.2020

 1. Od przyszłej niedzieli przywracamy Mszę Św. o godz. 15.00 dla małych dzieci i ich rodziców. Poświecenie tornistrów w przyszłą niedziele o godz. 10.00 i 15.00. Dzisiaj o godz. 11.30 modlimy się za ks. Rajmunda z okazji imienin.
 2. We wtorek (1 września) rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.8.00 ich intencji prosząc o Boże błogosławieństwo na trud zdobywania wiedzy. W Płóczkach Górnych o godz. 8.30.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca:
  • w Czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najdroższej Krwi Chrystusa i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. ;
  • w I Piątek- od godz. 17.30 spowiedź św., będzie to okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się roku szkolnego (serdecznie zapraszamy). Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa, nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
  • w sobotę – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy
  • we wtorek – Św. Bronisławy, dz.
  • w czwartek – Św. Grzegorza Wielkiego papieża i dK.
  • w sobotę o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę Św. Z podziękowaniem za zbiory. Msza Św. Dożynkowa naszej Gminy z udziałem Władz Samorządowych.
  • W niedzielę przeżywać będziemy w Rakowcach Wielkich odpust bł. Anieli Salawy. Msza Św. odpustowa o godz. 12.30.
 1. Zachęcamy do nabycia nowego tygodnika „Niedziela” i Gościa Niedzielnego.
 2. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i inne jubileusze rodzinne składamy najlepsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa.